Nowy zarząd, podsumowanie całego roku

Po bur­zli­wych i „sza­lonych” wyb­o­rach poz­nal­iśmy we wtorkowy wieczór skład nowego zarządu naszego koła, a są to:

Prze­wod­niczący: Piotr Kaz­imier­czak
Zastępca: Bartłomiej Janusz
Skarb­nik: Hen­ryk Grzy­wna
Web­mas­ter: Michał Grze­lak
Kro­nikarz: Kor­nela Roszczy­pała
Członkowie:  Marta Som­mer­feld, Karol Przewdz­ięk, Radosław Stro­jny

Warto by było w tym momen­cie pod­sumować całoroczną dzi­ałal­ność SKN Hydrologów i Hydrotech­ników. Więc zaczni­jmy i na wstępie podziękujmy:

Justyna Małyszko i Maria Woj­tarkowska zajęły III miejsce w XLII Między­nar­o­dowym Sem­i­nar­ium Kół Naukowych „Koła naukowe szkołą twór­czego dzi­ała­nia” w Olsz­tynie w dni­ach 21 – 22 maja 2013 roku za pracę: „Odd­zi­ały­wanie stop­nia wod­nego Bar­toszow­ice – Opa­tow­ice na stany wód podziem­nych terenów przyległych w 2010 roku”.

Michał Śpital­niak zajął II miejsce w Inter­na­tional Forum – com­pe­ti­tion Of Young Researchers On National Min­eral Uni­ver­si­tyw ST. Peters­burgu (Rosja) za pracę:

Water absorb­ing geo­com­pos­ites as an inno­v­a­tive solu­tion for sup­port­ing devel­op­ment of biotech­ni­cal insur­ance of slopes”

Kole­jny raz Michał Śpital­niak, tym razem II miejsce na XVIII Między­nar­o­dowej Kon­fer­encji Stu­denc­kich Kół Naukowych na naszej uczelni za:

Kon­cepcję mod­ern­iza­cji ener­gety­cznej budynku w zakre­sie zuży­cia wody, ciepła i prądu elektrycznego:

Na tej samej kon­fer­encji III miejsce w sekcji posterów dla Karoliny Śliwińskiej i Krzysztofa Wol­skiego za:

Model opad-odpływ na przykładzie zlewni wyżyn­nych dorzecza Nidy”

Dzięku­jemy również osobom które brały udział w kon­fer­enc­jach, były autorami refer­atów. Dzięku­jemy: Karolowi Pawlick­iemu, Łukas­zowi Nau­mow­ic­zowi, Arka­dius­zowi Gło­gowskiemu, Marii Niesob­skiej, Dag­marze Dżu­gar, Mon­ice Kuleszy, Ani Woj­taś, Angelice Teppel.

Nie zapom­ni­jmy również o nie­zlic­zonej licz­bie osób które przy­czyniły się do pow­sta­nia refer­atów jak i opiekunom Tomas­zowi Tymin­skiemu, Radosła­wowi Stodolakowi oraz Pawłowi Dąbkowi za wszys­tkie dane nam wspar­cie i rady!

Odbyły się również wyjazdy do Pier­wos­zowa, wycieczki kra­jowe na Śnieżnik, nieza­pom­ni­any spływ waka­cyjny na rzece Bóbr oraz spływ na Widawie.

Odbyły się również warsz­taty na które zostali zaproszeni stu­denci z innych uczelni o wymownej nazwie EWG, których to kole­jna edy­cja już niebawem! Odbył się również wyjazd naukowy w Tatry kiedy to mogliśmy już w październiku poczuć powiew zimy (co prawda w górach, ale zawsze coś).

Naw­iąza­l­iśmy również współpracę z SKN „Bez­piecznik”, wspólne wyjazdy i impre­zowanie. Mamy nadzieję że nasza współpraca będzie się rozwijać.

Dwukrot­nie uczest­niczyliśmy w Sza­lonej Stu­denck­iej Nocy Naukowej, pier­wszy raz wys­tępował Michał Śpital­niak wraz z człowiekiem – toksy­cznym obrońcą (Łukasz Nau­mow­icz), Piotr Kaz­imier­czak oraz Karol Pawlicki. W 2014 roku wys­tąpił Leonardo da Vinci (Łukasz Nau­mow­icz) z pomocą Pio­tra Kaz­imier­czaka i Hen­ryka Grzy­wny (Ghost Bustersi). Na czwartej edy­cji udało się Marii Woj­tarkowskiej konkurs pow­er­point karaoke z prezen­tacją o koni­ach :p

Udało nam się zor­ga­ni­zować rajd RIIŚ z którego wszyscy byli zad­owoleni, w tym roku kole­jna edy­cja! Michał, liczymy na Ciebie, potrzebny nam opiekun!

Dzięku­jemy za współpracę byłemu zarzą­dowi i liczymy na moc przygód i naukowych uniesień w kole­jnym roku!

Były już web­mas­ter: Łukasz Naumowicz