Dzień Aktywności Studenckiej

Dziś, tj. 08.12.2016 r. odbył się XV Dzień Akty­wności Stu­denck­iej orga­ni­zowany przez Uni­w­er­sytet Przy­rod­niczy we Wrocławiu. Wydarze­nie rozpoczął prof. dr hab. inż. Józef Sow­iński, prorek­tor ds. stu­denc­kich i edukacji. Wręc­zone zostały listy grat­u­la­cyjne oraz podano wyniki konkursu na najży­c­zli­wszego pra­cown­ika uczelni. Najży­c­zli­wszym prowadzą­cym został opiekun koła naukowego dr inż. Radosław Stodolak. Wys­tąpili również Aka­demicki Zespołu Pieśni i Tańca „Jedlin­iok”, Aka­demicki Klub Tańca „UP” oraz Chór Aka­demicki Uni­w­er­sytetu Przy­rod­niczego we Wrocławiu. Na stoiskach przy­go­towanych przecz członków kół naukowych można było znaleźć wiele atrakcji. Stu­denckie Koło Naukowe Hydrologów i Hydrotech­ników zaprezen­towało między innymi trzy tajem­nicze pudełka, pod którymi można było znaleźć potrzebne ele­menty do wyko­na­nia różnych doświad­czeń — zagadek związanych z wodą, ciecz nie­ni­u­tonowską zabar­wioną na niebiesko oraz wspani­ałe statki wyko­nane z papieru umieszc­zone w base­nie. Wspom­ni­ane doświad­czenia poprzed­zone były pyta­ni­ami, za które nagradzano pysznym poczęs­tunkiem. Doty­czyły one między innymi ruchu cząsteczek w gorącej oraz zim­nej wodzie i napię­cia powierzch­niowego. Każdy odwiedza­jący mógł skosz­tować niebies­kich ciasteczek, które zostały okrzyknięte mydełkami. Członkowie koła naukowego udzielili również wywiadu dla jed­nej z wrocławs­kich gazet. Dwie przed­staw­icielki Koła, Ewa Knap oraz Asia Wawrzy­niak zostały wyróżnione za wkład w życie uczelni. Koło naukowe zostało nagrod­zone trzecim miejscem w konkur­sie na naj­ciekawsze stoisko.

2 komentarzy »