Konferencja: I miejsce !!!


10 maja na tere­nie Uni­w­er­sytetu Przy­rod­niczego we Wrocławiu odbyła się XVII Między­nar­o­dowa Kon­fer­encja Stu­denc­kich Kół Naukowych.

Mimo trwa­ją­cych równole­gle Juwe­nal­iów,  pond 500 uczest­ników wzięło udział  w rywal­iza­cji o najwyższe podium tej prestiżowej naukowej imprezy. Obrady prowad­zone były w 19 sekc­jach tem­aty­cznych, w tym 15 refer­a­towych i 4 pos­terowych.
W sekcji pos­terowej, Stu­denckie Koło Naukowe Hydrologów i Hydrotech­ników reprezen­towali — inż. Karol Pawlicki oraz inż. Kon­rad Wło­dar­czyk. Wys­taw­iony poster przed­staw­iał wyniki mod­e­lowa­nia wpływu zale­sienia na zmi­any poziomu wód grun­towych w zlewni doświad­czal­nej. Co najważniejsze, zaprezen­towana praca, zajeła  I miejsce w sekcji pos­terowej i zyskała uznanie wyma­ga­jącego jury.
W sekcji refer­a­towej — w zakre­sie budown­ictwa i inżynierii środowiska — mieliśmy czterech reprezen­tan­tów — inż. Michała Śpital­ni­aka, inż. Justynę Małyszko, inż. Karola Pawlick­iego oraz inż. Marię Niesob­ską. Prezen­towane przez nich prace poruszały różnorodną tem­atykę. Doty­czyły m.in. kon­cepcji przepławki dla ryb czy pro­jek­towa­nia i wykon­aw­stwa ruro­ciągów metodą mikro­tunelingu. Bezkonkuren­cyjny okazał się jed­nak referat, naszego prezesa, inż. Michała Śpital­ni­aka, pt. “Prob­lemy w gospo­darowa­niu wodą na zbiorniku, wynika­jące ze zmian w korycie rzecznym poniżej obiektu hydrotech­nicznego”, który w ogól­nej klasy­fikacji zajął I miejsce! Zwycięska praca, poświę­cona była między innymi wynikom pomi­arów przepływu wody w korycie rzecznym poniżej obiektu zrzu­towego za pośred­nictwem urządzeń ADCP.

 

Wszys­tkim uczest­nikom i zwycięz­com — składam serdeczne grat­u­lacje! Na zakończe­nie, w myśl słyn­nego powiedzenia Erica-Emmanuela Schmitta o tym, że jakość prze­ci­wników nadaje wartość zawodom i cenę zwycięstwu, zachę­cam gorąco do sięg­nię­cia po tytuły kole­jnych członków naszego SKN’u już w przyszłym roku! Ta Między­nar­o­dowa Kon­fer­encja to nie tylko okazja do zmierzenia się z najlep­szymi młodymi naukow­cami w tym kraju i na świecie, ale też możli­wość przed­staw­ienia wyników badań naukowych, które niekiedy poprzed­zone były godz­i­nami ciężkiej pracy.

 

Ange­lika Teppel



»


Zostaw komentarz