Szalona noc naukowa

W tłusty czwartek (16.02.2012) na naszej uczelni odbyła się II Stu­dencka Noc Naukowa. Na imprezę wstęp wolny mieli stu­denci z dowol­nej wrocławskiej uczelni.

Główną częś­cią zabawy była możli­wość uczest­nictwa w wykładach o różnorod­nej tem­atyce np.: o Etiopii czy o korzyś­ci­ach ze spoży­wa­nia owadów (blee). Dodatkowymi atrakc­jami były pokazy tańca oraz śpiewu, w tym gorącej salsy i fla­menco oraz per­for­mance Chóru Uni­w­er­sytetu Przy­rod­niczego. Pozostały czas imprezy wypełniły prezen­tacje kół naukowych. Oczy­wiś­cie, nie mogło zabraknąć tam naszej obecności.

Nasz wys­tęp zaskoczył wszys­t­kich, początkowo prze­wod­niczący Michał oraz Karol przeprowadzili wykład o greckim poli­ma­cie – Heronie, konkret­niej o jego wkładzie w dziedz­inę hydromechaniki.Przy Grande Finale światła zostały zgas­zone, a w nasze uszy uderzyły przy­jemne dźwięki klasy­cznego rocka. Napię­cie zostało zbu­dowane. Chłopaki przed­staw­ili zasadę dzi­ała­nia Fontanny Herona oraz jej rzeczy­wisty model z efek­townym oświ­etle­niem. Wszyscy podzi­wiali fontannę a chłopaki zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami. To była dobra zabawa przy pysznych pączkach!

Syl­wia Dojnikowska