X Dzień Aktywności Studenckiej

6 grud­nia odbył się X Dzień Akty­wności Stu­denck­iej. Stu­denckie Koła Naukowe naszej uczelni zaprezen­towały swój dorobek w holu.

W  tym niesamow­itym dniu, oprócz pięknych i kolorowych wys­taw imprezę uatrak­cyjniły wys­tępy uczel­ni­anych zespołów turbo-artystycznych, między innymi chór Uni­w­er­sytetu Przy­rod­niczego. Stu­denci wyróż­ni­a­jący się akty­wnoś­cią otrzy­mali listy grat­u­la­cyjne od Rek­tora uczelni. Pośród niezłom­nych, nagrod­zonych, dzi­ałaczy znalazł się nasz Pan, Prezes. Gratulacje.

Warto wspom­nieć, iż jedną z naj­ciekawszych insta­lacji przy­go­towało nasze koło. Najbardziej rzu­cała się w oczy nasza fontanna Herona oraz plakat, który w połącze­niu z morskimi falami i wirem-bulbulatorem wzbudzał w widzach podziw, wręcz zach­wyt. To samo można powiedzieć o urodzie członków koła prezen­tu­ją­cych dorobek SKN. Dzięki zaan­gażowa­niu inż. Karola Pawlick­iego oraz inż. Asi Komar­nick­iej udało się zbu­dować  fontannę Herona — choć chci­ałoby się rzec: fontannę na szczy­cie wieży.  Fontanna po mod­ern­iza­cji tech­no­log­icznej zostanie przekazana pra­cown­ikom Insty­tutu Inżynierii Środowiska UP i będzie służyć jako pomoc dydak­ty­czna w pro­ce­sie ksz­tałce­nia stu­den­tów kierunku Inżynieria Środowiska, Gospo­darka Wodna. Fontanna obec­nie zna­j­duje się w lab­o­ra­to­rium wod­nym. Poniżej schemat ideowy:

/ojej ktoś wszedł w kadr…/

Prezes SKN HiH

Michał Śpital­niak